Posuňte svoje hranice na Via ferrate

Vystrojení helmou, sedákom a tlmičom pádov vydajte sa prekonávať nové hranice na via ferratu v kraji Za horami, za dolami. Via ferrata, čo doslova znamená železná cesta, sľubuje adrenalín, dobrodružstvo a pôžitok z krás prírody i vlastného výkonu.

 

Na zaistenú lezeckú trasu pristupujte s rozvahou a zodpovednosťou, no nenechajte si ujsť zážitok hodný hrdinov.

 

Výnimočné možnosti objavíte v regióne Stredné Slovensko počas lezenia na populárnych Via ferrata Skalka (s najťažšou via ferratovou cestou na Slovensku s názvom F-ÚHA – náročnosť F) a Via ferrata Komín s najdlhším lanovým mostom v strednej Európe. Čerstvým prírastkom 2022 je nový via ferratový areál Pamír v časti Driekyňa (2 km od Slovenskej Ľupče).

Na Strednom Pohroní si ferratový svet a rôzne prekážky užijú hlavne menší lezci v Detskom ferratovom areáli na Zvoničke v Novej Bani.

 

Na pomedzí Gemera a Horehronia čaká fanúšikov ferrát chodník legendárneho zbojníka Jakuba Surovca a časť z neho vybavená ferratou cez tiesňavu Čertova dolina.

 

Podpoľanie síce via ferratu nemá, no nemožno nespomenúť baštu športového lezenia – Kalamárku. Adrenalínové zážitky z tunajších skalných stien už „nasýtili“ veľa odvážnych turistov.

 

Prekonávajte svoje nové hranice na ferratách radšej vo dvojici, s ohľadom na svoje vlastné schopnosti a s rešpektom k prevádzkovým poriadkom atrakcií.

 

Lezenie via ferratami vám isto dosype to správne korenie pre vaše akčné leto v Banskobystrickom kraji.

Mohlo by Vás zaujímať

Akčné leto

Správny čas na nové zážitky

Naplňte svoje zmysly dosýta. Navštívte hory, splavujte rieky, objavujte neobjavené, ale hlavne, užívajte si AKČNÉ LETO!

Nájdi svoju SRDCOVKU

Rezervuj si zážitok

V Banskobystrickom kraji čaká SRDCOVKA na každého. Máte už tú svoju? Objavte a doprajte si nevšedný zážitok.

Regionálne pulty

Jedinečné REGIONÁLNE produkty

Objavte jedinečné produkty vyrobené v regiónoch banskobystrického kraja s hrdým označením značky kvality "Regionálny produkt".

E-shop

Za horami za dolami
E-shop

Za zážitkami

v kraji Za horami za dolami sa vybavte štýlovými doplnkami,

ktoré si všimne každý.