Splav Hrona

Počuli ste už legendu o druhej najväčšej rieke na Slovensku? Jeho matkou je Kráľova hoľa a strýcom mu je Dunaj. Rieka Hron bola za mladi veľmi nezbedná a často potrápila obrov, ktorí žili na dnešnom území Banskobystrického kraja.

 

Knieža Ďumbier podľa povesti poradil obrom, aby nasmerovali Hron do Dunaja. Nech okúsi svet a nemotá sa neustále okolo mamkiných sukieň. A tak obri neváhali a pustili sa do práce. Zostrojili obrovský železný pluh. Brázdu ťahali spod Kráľovej hole, cez úžiny a tiesňavy, medzi skaly a bralá. Na jednej strane Nízke Tatry a na druhej Rudohorie. Napravo Vtáčnik. Naľavo Štiavnické vrchy. Fuška to bola riadna, no nakoniec sa dostali až k samotnému Dunaju. Ten prisľúbil, že na mladý Hron dohliadne a z Čierneho mora pošlú pozdravy.

 

Cestou späť už stretli obri Hron. Držal sa pekne v koryte a náhlil sa zaplaviť každú štrbinku, ktorá ho čakala. Nadšene si šplechotal. Obri ťahali obrovský železný pluh domov. Bol však priťažký a tak sa rozhodli, že ho tam nechajú. O pár rokov ho ľudia objavili a postavili okolo neho hradnú bránu do mesta. Ale… to už je úplne iný príbeh.

Poďte sa plaviť po Hrone. Po rieke, ktorá okúsila silu obrov. Splav rieky Hron patrí k najkrajším vodáckym zážitkom. Splav Hrona je vhodný pre všetky vekové kategórie. V strednej Európe ide zrejme o poslednú rieku, ktorá je splavná od prameňa až po ústie.

 

Rieku Hron je možné prejsť za 9 dní. Lode si môžete požičať v niektorej z profi požičovní. Okrem lode dostane každý aj vestu a absolvuje kurz geniality. Splavujete samostatne. V prípade záujmu vám vybavíme príjemnú spoločnosť, pomocnú silu a sprievodcu v jednom.

 

Tak čo? Posádka nalodená? Ahoj, vyrážame!

 

Vyber si horný, stredný či dolný úsek, alebo ich absolvuj všetky ako jeden veľký zážitok!

Horný úsek

Splav Hrona - horný úsek

Vychutnáš si čarokrásne prírodne scenérie či úkazy prírody, v oblakoch sa budú hrdo pretŕčať Nízke Tatry a hrad Ľupča.

Stredný úsek

Splav Hrona – stredný úsek

Čaká ťa pokojná hladina Hrona, ktorá občas vystrčí svoj vodný jazyk a do žíl ti vleje trochu adrenalínu a na tvári vynikne spokojný úsmev.

Dolný úsek

Splav Hrona – dolný úsek

Dolný úsek rieky Hron je pomerne pokojný a pomalý. Na ceste ťa budú sprevádzať  zaujímavé prírodné či historické atrakcie.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Slnko svieti, voda láka, tak sa vydaj spoznať kraj Za horami, za dolami po riekach Hron, Ipeľ alebo Muránka. Nohy si oddýchnu a na rukách sa po výlete objavia pekne vypracované svaly. Splavovanie patrí k čoraz vyhľadávanejším dobrodružným zážitkom pre celé rodiny. Už si len vybrať a hurááá na vodu!

Hron

Splav Hrona

Splav Hrona patrí k najkrajším vodáckym zážitkom. Je vhodný pre všetky vekové kategórie. V strednej Európe ide zrejme o poslednú rieku, ktorá je splavná od prameňa až po ústie.

Ipeľ

Splav Ipľa

Na vodákov čakajú meandre, nádherné prírodné scenérie, rozprávkové lužné lesy a lúky, na ktorých chýbajú už len tancujúce víly. Príroda v okolí riečky je rozmanitá a plná vzácnej fauny a flóry.

Muránka

Splav Muránky

Splav Muránky je ideálnym vodáckym začiatkom. Neskúsení kajakári či rodiny s deťmi, ktorí majú minimálne alebo žiadne skúsenosti so splavovaním zaručene ocenia pokojnú hladinu rieky.