Splavy

Slnko svieti, voda láka, tak sa vydaj spoznať kraj Za horami, za dolami po riekach Hron, Ipeľ alebo Muránka. Nohy si oddýchnu a na rukách sa po výlete objavia pekne vypracované svaly. Splavovanie patrí k čoraz vyhľadávanejším dobrodružným zážitkom pre celé rodiny.

 

Všetky tri rieky sa kľukatia v lone krásnej stredoslovenskej prírody. Cestou vás budú sprevádzať vtáky, vydry, raky a rybky ohrievajúce si plutvy na hladine riek. Rezervujte si splav rieky online na našom webe. A nezabudnite sa inšpirovať aj tipmi na výlet, ktoré si môžete naplánovať počas splavu.

Hron

Splav Hrona

Splav Hrona patrí k najkrajším vodáckym zážitkom. Je vhodný pre všetky vekové kategórie. V strednej Európe ide zrejme o poslednú rieku, ktorá je splavná od prameňa až po ústie.

Ipeľ

Splav Ipľa

Na vodákov čakajú meandre, nádherné prírodné scenérie, rozprávkové lužné lesy a lúky, na ktorých chýbajú už len tancujúce víly. Príroda v okolí riečky je rozmanitá a plná vzácnej fauny a flóry.

Muránka

Splav Muránky

Splav Muránky je ideálnym vodáckym začiatkom. Neskúsení kajakári či rodiny s deťmi, ktorí majú minimálne alebo žiadne skúsenosti so splavovaním zaručene ocenia pokojnú hladinu rieky.