Hrad Jelšava

Zrúcanina Jelšavského hradu by svoj príbeh dlho, predlho rozprávala. Hlbšie v lesoch Revúckej vrchoviny sú ukryté už len časti z tohto menšieho šľachtického sídla.

 

V minulosti mal hrad niekoľkých vlastníkov a prešiel si i ťažkými časmi. Prvým majiteľom bola rodina Ratoldovcov de Ilstwa, ktorá ho dala postaviť koncom 14. storočia. Následne hrad utrpel rozsiahle poškodenie vďaka vojskám Jána Jiskru a bratríkov.

 

Nebolo mu predurčené stať sa majestátnym hradom v okolí Revúcej. Z hradu sa toho veľa nezachovalo. Najlepšie viditeľný je pôdorys v podobe kamenného podložia. Pešou turistikou priamo od jelšavského mestského múzea sa po turistických značkách dostanete až na miesto, kde bolo kedysi poriadne rušno.

Ako sa dostaneš na miesto?

Hrad Jelšava

Všetky výlety

Inšpiruj sa a zaži

Za horami, za dolami, na miestach kde sa písali rozprávky a tradovali legendy, leží Banskobystrický kraj. Kraj plný tajuplných zákutí, s množstvom miest čakajúcich na ich objavenie. Vychutnajte si nádhernú prírodu, hory, jedinečnú kultúru a tradície, alebo sa vyberte na dobrodružnú výpravu. Každý si tu nájde to svoje.

Akčná zima

AKČNÁ ZIMA
trvá 350 km

Vychutnajte si zimu v našom kraji plnými dúškami. Na lyžiach, bežkách, saniach alebo hor sa na skialp.

Interaktívna mapa

Tipy na výlety

Inšpirujte sa, kam sa vybrať na výlet. Objavujte a spoznávajte rozprávkový kraj Za horami, za dolami.

Regionálne pulty

Jedinečné REGIONÁLNE produkty

Objavte jedinečné produkty vyrobené v regiónoch kraja s hrdým označením značky kvality "Regionálny produkt".

E-shop

Za horami za dolami
E-shop

Za zážitkami v kraji Za horami za dolami sa vybavte štýlovými doplnkami, ktoré si všimne každý.