Spoznaj
Dovolenkovú destináciu

SUPERVULKÁN ŠTIAVNICA

Príbeh vinára Miroslava Bahnu a tunajších vulkanických vín

Vedeli ste, že štiavnické hory sú pozostatkom gigantického prehistorického Supervulkánu? Miroslav pochádza priamo odtiaľto z Pukanca, ktorý je na úpätí jednej z najväčších sopiek, aké kedy boli na Zemi. Miroslav má dnes unikátne Vinocentrum priamo v srdci Banskej Štiavnice, na Kammerhofskej ulici. Počas ochutnávky sopečných vín Vás prevedie rozmanitosťou chutí, omamných vôní a mágie kvality, ktorá koreňmi siaha až do hlbín sopečnej histórie. Niektorí dokonca tvrdia, že vína zo Supervulkánu Štiavnica tvoria špeciálnu kategóriu medzi svetovými vulkanickými vínami. Či a prečo je tomu naozaj tak, sa najlepšie presvedčíte, keď ich sami v Mirovom Vinocentre ochutnáte.

Dovolenková destinácia

SUPERVULKÁN ŠTIAVNICA

Obdobia mohutných erupcií sa striedali s pokojnými obdobiami, čím sa vytvorili podmienky pre vznik rudných žíl, bohatých na zlato, striebro a iné drahé kovy. Vďaka tomu tu začiatkom 20. storočia vznikol najväčší vodný stroj sveta a obľúbené tajchy. Dnes si tu na svoje prídu otužilci, korčuliari, ale i fanúšikovia letných vodných športov.

 

Kopce okolo Banskej Štiavnice sú pozostatkami kaldery (bývalého krátera) tejto gigantickej prehistorickej sopky. Najvyšším bodom bývalého Supervulkánu Štiavnica je dnes už legendárny vrch Sitno (1009 m.n.m.). Okrem toho sa tu nachádzajú stovky kilometrov náučných chodníkov, cyklotrás a bežkárskych tratí. V srdci bývalého krátera SUPERVULKÁNU ŠTIAVNICA dnes leží mesto Banská Štiavnica. Jeho historické centrum a technické pamiatky sú chránené UNESCOm ako svetové kultúrne dedičstvo.

 

Srdečne Vás pozývame ochutnať dovolenku v Dovolenkovej destinácií Supervulkán Štiavnica.

Získaj informácie

Informačné centrum Banská Štiavnica
Námestie sv. Trojice č.6
969 01 Banská Štiavnica

 

ic@banskastiavnica.sk
+421 (0)45/694 96 53

image/svg+xml