Rímske kúpele a Dudinské travertíny

Prírodnú pamiatku Dudinské travertíny vytvorila v kúpeľnom parku liečivá voda skôr, ako ju človek zviazal a presmeroval do kúpeľného zdroja. Väčšina travertínových kôp a terás je tak už neaktívna a zahalená oparom nostalgie za minulosťou. Dejiny tunajšieho kúpeľníctva odhaľuje náučný chodník.

 

Pri prechádzke parkom tak možno uvidíte dávno nerastúce ruže, uveríte v zázračnú moc už neexistujúceho prameňa, či zaznamenáte čas tatárskych vpádov. V tzv. Rímskych kúpeľoch, do kameňa vytesaných vaniach, možno začujete ozvenu oddychujúcich rímskych vojakov, možno šťastný výkrik ich vojvodcu, ktorý pri jednom z prameňov vďaka víle objavil svojho strateného syna.

Ako sa dostaneš na miesto?

Rímske kúpele a Dudinské travertíny

Všetky výlety

Inšpiruj sa a zaži

Za horami, za dolami, na miestach kde sa písali rozprávky a tradovali legendy, leží Banskobystrický kraj. Kraj plný tajuplných zákutí, s množstvom miest čakajúcich na ich objavenie. Vychutnajte si nádhernú prírodu, hory, jedinečnú kultúru a tradície, alebo sa vyberte na dobrodružnú výpravu. Každý si tu nájde to svoje.

Interaktívna mapa

Tipy na výlety

Inšpirujte sa, kam sa vybrať na výlet. Objavujte a spoznávajte rozprávkový kraj Za horami, za dolami.

Rezervuj si zážitok

Dopraj si nevšedný zážitok

Staň sa na deň včelárom, kováčom či hrnčiarom. Objav dávne remeslá, zaži niečo unikátne a zaujímavé.

Tajomné hrady

Nazrite do tajomnej histórie

Spoznajte a odhaľte s nami tajomstvá dávnych čias, ktoré skrývajú hrady a zámky pri rieke Hron.

Zážitkové vlaky

Vlakom za zážitkom

Krásnu prírodu, unikátne tunely či viadukty, ale hlavne veľa zážitkov zažijete na nevšednej ceste.Oficiálny destinačný portál Banskobystrického kraja