Hájnačka

Nad obcou Hájnačka sa vypína bralo sopečného pôvodu ukrývajúce zrúcaniny gotického hradu z 13. storočia. Priamo k nemu vás dovedie krátky náučný chodník s informačnými panelmi. V okolí uvidíte druhú najmladšiu sopku na Slovensku – Ragáč. Jej vrchol tvorí troskový kužeľ so spečenými bombami, troskami aj útržkami lávy.

 

Blízko dedinky môžete navštíviť Kostnú dolinu – je to známe nálezisko tapírov, mastodontov, nosorožcov a ďalších zvierat treťohôr s celoeurópskym významom. Keď pôjdete nabudúce tadiaľto, určite sa v Hajnáčke zastavte. Urobte si malý výlet na niektoré miesto a kochajte sa pohľadom na túto sopečnú časť Gemera. Možno objavíte ďalšie „neznáme“ miesto, čo stojí za to vidieť v našom kraji.“

Ako sa dostaneš na miesto?

Hájnačka

Všetky výlety

Inšpiruj sa a zaži

Za horami, za dolami, na miestach kde sa písali rozprávky a tradovali legendy, leží Banskobystrický kraj. Kraj plný tajuplných zákutí, s množstvom miest čakajúcich na ich objavenie. Vychutnajte si nádhernú prírodu, hory, jedinečnú kultúru a tradície, alebo sa vyberte na dobrodružnú výpravu. Každý si tu nájde to svoje.

Akčná zima

AKČNÁ ZIMA
trvá 350 km

Vychutnajte si zimu v našom kraji plnými dúškami. Na lyžiach, bežkách, saniach alebo hor sa na skialp.

Interaktívna mapa

Tipy na výlety

Inšpirujte sa, kam sa vybrať na výlet. Objavujte a spoznávajte rozprávkový kraj Za horami, za dolami.

Regionálne pulty

Jedinečné REGIONÁLNE produkty

Objavte jedinečné produkty vyrobené v regiónoch kraja s hrdým označením značky kvality "Regionálny produkt".

E-shop

Za horami za dolami
E-shop

Za zážitkami v kraji Za horami za dolami sa vybavte štýlovými doplnkami, ktoré si všimne každý.