Podľahnite čaru jazdy v sedle koňa

Precválajte kúsok kraja a spoznajte život ušľachtilých koní. Najkrajší pohľad na svet. Jazda, ktorá požičiava krídla. Pohľad z inej perspektívy. Takto sa opisuje vznešená i rýchla jazda na koni.

 

Pre niekoho detský sen, pre iného túžba po nezvyčajnom, pre kraj Za horami, za dolami inšpirácia pre všetkých, ktorí milujú prírodu, statné vznešené zvieratá a nepohrdnú ani romantikou.

 

Nový pohľad na svet z konského chrbta sa vám na Strednom Slovensku odkryje vďaka Pony farme Suchý vrch pri Banskej Bystrici, Lunter ranču Kráľová pri Zvolene, Farma Bakova Jama pri Zvolene, alebo Farme Agrobell na Sliači.

 

Turistiku na konskom chrbte si vychutnáte v okolí Banskej Štiavnice na Ranči Bôra v Podhorí.

 

Krátke i dlhšie prechádzky v sedle koňa regiónom Stredné Pohronie vám sprostredkuje Jazdecký areál sv. Františka Horné Hámre.

 

Jazdiť na koni sa naučíte i prírodu Gemera si zo sedla koňa poobzeráte, ak navštívite Jazdecký klub pod Okrúhlou skalou v Tisovci, Jazdecký klub POD PLANINOU v Muránskej Hute alebo Jazdecký klub EXCEL MADON v Rimavskom Brezove.

Pobyt na Horehroní si rodiny s deťmi oživia prítomnosťou koní v priestoroch AJAX FARMA HOTELA PARTIZÁN na Táľoch. Viacdňové putovanie na koňoch organizuje Salaš Zbojská (sedlo Zbojská) a jazdeckú turistiku si užijete v Slovenskom Hucul Klube v Lome nad Rimavicou.

 

Rekreačné jazdenie, vychádzky na koni do okolitej prírody a možnosť ubytovania (na vybraných miestach) na vás čakajú aj na Novohrade: Ranč Megi pri Poltári, Jazdenie na koňoch Ružiná, Kone na Parlagu pri Dolnej Strehovej a AB Laz v Ábelovej.

 

Chcete si zajazdiť, chcete si zašportovať alebo si jednoducho oddýchnuť? To všetko je možné na Podpoľaní na Masarykovom dvore vo Vígľaši a na Ranči Haferník v Detvianskej Hute- spojenie jazdeckej školy a vychádzok na koňoch, takpovediac, pod jednou strechou.

 

Nespoliehajte sa na niekoho rozprávanie. Vysadnite do sedla na niektorom ranči Banskobystrického kraja a pocíťte čaro jazdenia. Alebo sa len priblížte do tajov života tohto ušľachtilého tvora.

Mohlo by Vás zaujímať

Akčné leto

Správny čas na nové zážitky

Naplňte svoje zmysly dosýta. Navštívte hory, splavujte rieky, objavujte neobjavené, ale hlavne, užívajte si AKČNÉ LETO!

Nájdi svoju SRDCOVKU

Rezervuj si zážitok

V Banskobystrickom kraji čaká SRDCOVKA na každého. Máte už tú svoju? Objavte a doprajte si nevšedný zážitok.

Regionálne pulty

Jedinečné REGIONÁLNE produkty

Objavte jedinečné produkty vyrobené v regiónoch banskobystrického kraja s hrdým označením značky kvality "Regionálny produkt".

E-shop

Za horami za dolami
E-shop

Za zážitkami

v kraji Za horami za dolami sa vybavte štýlovými doplnkami,

ktoré si všimne každý.