Za zdravím a relaxom

v Banskobystrickom kraji

Liečivá sila podzemných vôd

Podzemné žriedla naplnili Banskobystrický kraj liečivou termálnou minerálnou vodou, ktorej sila a energia sa oddávna blahodarne využíva v kúpeľoch. Okrem kúpeľných hostí môžu dnes využiť jedinečné účinky liečivej vody a regeneračných kúpeľných procedúr aj milovníci relaxačných a oddychových pobytov i rodiny s deťmi.

 

Kúpele v Banskobystrickom kraji nadväzujú na slávnu históriu a otvárajú dokorán kúpeľné hotely, liečebné domy a kúpeľné parky, aby liečili chorých, poskytli oddych unaveným a vystresovaným, ulahodili telu a potešili dušu všetkým, ktorí chcú ochutnať pravé čaro kúpeľov a kúpeľných procedúr.

LIEČEBNÉ TERMÁLNE KÚPELE

SKLENÉ TEPLICE

Zdraviu prospešnú silu termálnych prameňov Sklených Teplíc spoznali už v 16. storočí. Prvá zmienka o kúpeľoch z roku 1550 im zaručuje miesto medzi najstaršími kúpeľmi na Slovensku. Liečivá termálna voda s obsahom magnézia a kalcia blahodarne pôsobí na ochorenia pohybového a nervového ústrojenstva.

Sklene_Teplice_04

Voda počas kúpeľných procedúr sa neriedi, ani sa chemicky neupravuje, a tak kúpeľní hostia pocítia skutočnú silu prírodného bohatstva. Veľkou vzácnosťou sa kúpele môžu popýšiť, lebo parný jaskynný kúpeľ Parenica je unikát aj európsky.

 

Kúpele v srdci Štiavnických vrchov sú otvorené pre liečebných pacientov i pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť v tichom a liečivom prostredí kúpeľov z vlastnej vôle.

Kontakt
Liečebné termálne kúpele, a.s. | 966 03 Sklené Teplice 100
+421 45 677 10 61 | recepcia@kupele-skleneteplice.sk

KÚPELE SLIAČ

Liečebné kúpele v srdci Slovenska – v Slovenskom Rudohorí, na okraji mestečka Sliač – s viac ako 200-ročnou históriou sú svetovou raritou liečby uhličitou terapiou formou kúpeľa v prírodnej liečivej vode. Srdiečkové kúpele sa špecializujú na liečbu srdcovo-cievnych chorôb, chorôb pohybového aparátu, onkologických a gynekologických chorôb.

 

Kúpeľný prameň s unikátnymi vlastnosťami vyviera priamo v srdci kúpeľov – pod Kúpeľným domom. Na všetky liečebné procedúry sa využíva bez akéhokoľvek zásahu. Vďaka unikátnej liečivej vode je zaradený medzi 4 miesta na svete, kde sa takáto voda nachádza – okrem Slovenska je to Argentína, Austrália a Španielsko.

hotel-palace-kupele-sliac-leto

Dominantou kúpeľného areálu je Kúpeľný hotel Palace*** ako dielo funkcionalistickej architektúry a národná kultúrna pamiatka. Nezameniteľnú kúpeľnú atmosféru dopĺňa čarokrásne prostredie kúpeľného parku popretkávaného spletitými chodníčkami, ktoré lákajú na romantické potulky okolitým prostredím.

 

Kúpele majú pripravené balíčky pre samoplatcov vo forme relaxačných pobytov KLASIK, RELAX a REŠTART. Vaše srdce sa cíti najlepšie na Sliači, lebo je tu na správnom mieste.

Kontakt
KÚPELE SLIAČ a.s. | Kúpeľná 714/38 | 962 31 Sliač
+421 45 544 37 94 | +421 917 475 490 | sales@kupelesliac.sk

KÚPELE KOVÁČOVÁ

Kúpeľníctvo vstúpilo do dejín podhorskej obce Kováčová, ktorá sa rozprestiera v malebnom úbočí pod výbežkami Kremnického pohoria aj v Zvolenskej kotline, koncom 19. storočia. Pri pôvodných vrtoch na uhlie narazili prieskumníci na horúci prameň s teplotou vody 45 °C.

 

Unikátne zásoby termálnej minerálnej vody sa využívajú pri liečení ochorení pohybového ústrojenstva, nervových chorôb, chorôb tráviaceho ústrojenstva, porúch látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, chorôb obličiek a močových ciest a ženských chorôb.

Kuple_Kovacova_01

Všetky kúpeľné a rekreačné zariadenia v jedných z najmladších kúpeľov na Slovensku zásobuje jedinečný a veľmi výdatný prameň prírodnej minerálnej vody s kapacitou 50 litrov vody za sekundu. Pri kúpeľnej liečbe sa veľmi účinne využívajú bazénové a vaňové kúpele, doplnené termálnymi zábalmi, klasickou, podvodnou i reflexnou masážou a komplexnou fyzikálno-rehabilitačnou terapiou.

 

Vynikajúca poloha kúpeľov mimo mesta a ticho kúpeľného parku vytvárajú kúpeľným hosťom i samoplatcov ideálne podmienky pre regeneráciu a oddych tela aj duše.

Kontakt
Kúpele Kováčová, s.r.o. | Liečebný dom Detvan | Kúpeľná 76/70, 962 37 Kováčová
+421 45 544 5349 | info@kupelekovacova.sk

ŠPECIALIZOVANÝ LIEČEBNÝ ÚSTAV MARÍNA

ŠTÁTNY PODNIK, KOVÁČOVÁ

Na počiatku bol prameň a teraz správna voľba pre všetky generácie. V malej podhorskej obci Kováčová v Kremnických vrchoch a na Zvolenskej kotline vzniklo najprv odborné zariadenie so špecializáciou na deti, najmä s detskou mozgovou obrnou, skoliózami, poúrazovými a pooperačnými stavmi.

 

Dnes je Špecializovaný liečebný ústav Marína š.p. odborné kúpeľné zariadenie, ktoré poskytuje komplexnú starostlivosť pre pohybovo postihnutých pacientov – deti a dospelých s vybranými neurologickými a ortopedickými diagnózami.

Kupele_Marina_Kovacova_05

Ako tekuté zlato pri Zvolene sa zvykne označovať liečebný minerálny prameň K2, ktorý sa využíva pri liečbe v zariadení Marína. Patrí k najvýdatnejším prameňom a teplota liečivej vody je 48 °C.

 

Počas prechádzok v okolitých parkoch si kúpeľní hostia príjemne oddýchnu v tichu a samote a, ako sa hovorí, prídu na iné myšlienky. Priaznivé účinky kúpeľnej liečby pocítia aj hostia – samoplatcovia (seniori, rodičia s deťmi), keď si vyberú jeden z kúpeľných pobytov pre samoplatcov.

Kontakt
Špecializovaný liečebný ústav Marína š.p. | Ul. Sládkovičova 311/3 | 962 37 Kováčová
+421 45 5208 111 | prijem@marinakovacova.sk

KÚPELE DUDINCE

Podľa starých legiend poznali dudinskú minerálnu vodu už stari Rimania, lebo z tých čias pochádza legenda o víle Dudinke. Skutočné liečivé účinky dudinskej minerálnej vody sa potvrdili na konci 19. storočia a začiatok 20. storočia je zároveň začiatkom písania histórie kúpeľov.

 

Kúpele v samom srdci najmenšieho a najjužnejšie položeného kúpeľného mestečka Dudince majú najvyšší počet slnečných dní v roku a poskytujú liečbu ochorení pohybového aparátu, srdcovocievnych ochorení, neurologických ochorení a chorôb z povolania. Základom kúpeľnej liečby sú minerálne kúpele, ktoré dopĺňa takmer 70 účinných tradičných i moderných liečebných metód a procedúr.

Kuple_Dudince_03

Kúpeľný hotel Minerál a liečebné domy Smaragd a Rubín zabezpečujú kúpeľným hosťom komfortný pobyt a aktívne trávenie voľného času. Atmosféru pokoja a oddychu umocňujú prechádzky v kúpeľnom parku a lesoparku Búroš, ako aj atrakcie Rímske kúpele či Dudinské travertíny.

 

Okrem kúpeľných hostí radi privítajú Kúpele Dudince aj samoplatcov a hostí, ktorí chcú spoznať blahodarné liečivé účinky tunajšej minerálnej vody, oddýchnuť si od pracovnej záťaže a preventívne predchádzať ochoreniam, ktoré sa tu liečia.

Kontakt
Kúpele Dudince, a. s. (LD Rubín a LD Smaragd) |Kúpeľná 106, 962 71 Dudince
Kúpele Dudince, a. s. (KH Minerál) | Okružná 124, 962 71 Dudince
+421 45 550 4444 | +421 45 550 3333 | rezervacie@kupeledudince.sk

KÚPELE BRUSNO

Vitajte vo svete pokoja a relaxácie, vitajte v kúpeľoch v údolí Slovenského rudohoria, na severovýchod od Banskej Bystrice, na severných svahoch Vepra, v ústí doliny zvanej Peklo. Prvá sezóna v kúpeľoch sa začala na jar v roku 1838 a po rôznych zmenách, prestávkach a prestavbách pokračuje doteraz.

 

Kúpele sú vyhľadávané vďaka priaznivým účinkom minerálnej vody pri ochoreniach obehového ústrojenstva, tráviaceho ústrojenstva, onkologických chorôb, chorôb z porúch látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, chorôb obličiek a močových ciest, chorôb dýchacieho ústrojenstva a chorôb z povolania.

 

Pri liečebných procedúrach sa využívajú pramene prírodných liečivých minerálnych vôd. V kúpeľnom parku vyviera až 7 minerálnych prameňov a 4 minerálne pramene sa využívajú na pitnú kúru a prameň Ondrej aj na prípravu minerálnych uhličitých kúpeľov a  tiež balenej vody Brusnianka.

DCIM100MEDIADJI_0358.JPG

Príjemné zázemie, zdravé výživné stravovanie a aktívne trávenie voľného času majú hostia zabezpečené v modernizovanom Kúpeľnom hoteli Poľana ⃰  ⃰  ⃰  ⃰ alebo v novopostavenom Kúpeľnom dome Brusnianka ⃰  ⃰  ⃰.

 

Čistý vzduch, nerušené ticho a krásna okolitá príroda, v ktorej človek zabudne na každodenné starosti a naplno si užite chvíle pokoja a oddychu – to láka do Kúpeľov Brusno návštevníkov, ktorí chcú blahodarné účinky kúpeľov pocítiť na vlastnom tele a duši. Dvere dokorán im otvárajú pobyty pre samoplatcov.

Kontakt
Kúpele Brusno | Kupeľná 1/2 | 976 62 Brusno
+421 48 4311 511 | +421 910 83 83 28 | recepcia@kupelebrusno.sk

PRÍRODNÉ JÓDOVÉ KÚPELE ČÍŽ

Miesto, kde vás postavia na nohy, oplýva neskutočným podzemným bohatstvom – slanou vodou s obsahom jódu a brómu. Prvý prameň objavil pri náhodnom kopaní studne miestny občan a neskôr boli objavené ďalšie dva pramene podzemného klenotu. Počiatky kúpeľov sa zapísali do kroniky v roku 1888, keď Rimamuránská spoločnosť začala stavať kúpele a každý účastník postavil kúpeľný dom.

 

Jedny z menších žriedlových kúpeľov objavíte na južnom okraji stredného Slovenska pri maďarských hraniciach, v rovinatom kraji povodia rieky Rimava.

Kuple_Ciz_25

Prírodné jódové kúpele Číž sa špecializujú na liečbu ochorení pohybového aparátu, nervového systému, porúch funkcie štítnej žľazy a chorôb z povolania. Základ účinnej kúpeľnej liečby tvorí jódová minerálna voda, prihriata na predpísanú teplotu, ktorá sa podáva vo vaňových kúpeľoch. Kúpeľná liečba a pitné kúry sa dopĺňajú vodoliečebnými a elektroliečebnými procedúrami.

 

Liečivé účinky prírodnej minerálnej vody môžu vyskúšať nielen kúpeľní hostia, ale aj priaznivci relaxačných pobytov – LIEČBA, RELAX a VITALITA. Pre všetkých návštevníkov je balzamom na uponáhľaný svet prechádzka v blízkom kúpeľnom lesoparku alebo pohľad z chrbta koňa počas hippoterapie.

Kontakt
Prírodné jódové kúpele Číž a.s. | 980 43 Číž
+421 47 551 0900 | +421 903 801 285 | info@kupeleciz.sk