Splav Muránky

Splav Muránky je ideálnym vodáckym začiatkom. Neskúsení kajakári, rodiny s deťmi a turisti, ktorí majú minimálne alebo žiadne skúsenosti so splavovaním zaručene ocenia pokojnú hladinu rieky.

 

Vodácky zážitok dopĺňa nádherná príroda, ktorá je plná nedotknutých zátiší. Ak patríte medzi šťastlivcov určite sa pripravte na jedinečný zážitok. Medzi obyvateľov Muránky patrí aj rodina bobrov, ktorá usilovne pracuje na ohlodávaní okolitých stromov a stavaní hrádze. Bystrému oku takýto zážitok určite neunikne.

Plán splavu:

Začiatok splavu je v meste Jelšava. Zamestnanci Mestských služieb v Jelšave si s vami dohodnú termín, keby by ste mohli prísť splavovať. Kanoe a kajaky si môžete požičať na mieste stretnutia tj. pred budovou Mestských služieb v dohodnutom termíne. Parkovanie pre návštevníkov je k dispozícii bez poplatku priamo pred budovou.

 

Zamestnanci MSS vás odvezú cca 2 km od mesta Jelšava priamo do lona prírody, kde začína vaša dobrodružná vodácka cesta. Čaká vás odborná inštruktáž, nalodenie do plavidiel a zamávanie s vodáckym pozdravom „AHOJ“. Pred vami sú skoro 4 kilometre krásnej prírody a neobyčajných zážitkov. Po cca hodine sa dostanete na južný okraj Jelšavy, kde na nás už budú čakať zamestnanci MSS. Odvezú vás späť na parkovisko. V prípade záujmu je pre účastníkov zabezpečená sprcha a šatňa, kde sa môžete po splave prezliecť a umyť.

Splav Muránky
TIP pred odvážnych:

Pri splave je možné zapožičať si kolobežku, ktorá vás prevezie po kraji. Táto príjemná aktivita je v cene splavu, ale neodporúča sa rodinám s veľmi malými deťmi. Zjazd z kopca horským terénom trvá cca 30 minút. Trochu adrenalínu do krvi vás určite príjemne poteší.

Jelšava

Ubytovanie v okolí nie je problém. K dispozícii sú menšie penzióny alebo hotel Hrádok. Určite si urobte výlet po Jelšave. Mesto ponúka kopec historických atrakcií. Dominantou centra mesta je Coburgovský kaštieľ, ktorý je sprístupnený verejnosti.

Jelšava

Gemer je historicky jedným z najzaujímavejších častí Slovenska. Nohy vymeňte za bicykle a spoznajte gemerské spojky. Jedná sa o pozostatky železnice, ktorá spájala Gemer a zvyšok Slovenska. Vedeli ste o tom, že na Slovensku sa nachádza najdlhší cyklotunel v Európe, ktorý je zároveň tretím najdlhším tunelom sveta?

Slavošovský tunel

Slavošovský tunel má dĺžku 2,4 km a nachádza sa na trochu náročnejšej trase začínajúcej od Mnišanského viaduktu. Z adrenalínového zážitku môžete razom skočiť k histórii. V Revúcej môžete preskúmať prvé slovenské gymnázium, ktoré zažilo zlaté časy v 19. storočí. Gemer ukrýva rôzne kultúrno historické pamiatky. Zaujímavá je aj trasa po stopách železného srdca Uhorska na Gemeri (Sirk- Železník- Červeňany- Rákošská Baňa). Spoznáte históriu hutníctva, uvidíte vysokú pec a spoznáte „železné srdce“ Uhorska.

Ako sa dostaneš na miesto?

Mestské služby Jelšava

Rezervuj si zážitky

Rezervujte si splav rieky online, alebo si vyberte z niektorých ďalších zážitkov, ktoré sme pre vás pripravili. A nezabudnite sa inšpirovať aj tipmi na výlety, ktoré vám pomôžu objaviť aj miesta nepoznané.

HRON

splav-hrona-hastrman-05_2

Dolu Hronom Nemecká - Mlynčok

Vychutnaj si splav dolu Hronom od Nemeckej až po Mlynčok.

HRON

splav-hrona-hastrman-08_1

Dolu Hronom z Nemeckej do Šalkovej

Splav stvorený pre celú rodinu, tak huráááá na vodu!

IPEĽ

Splav_Ipla_3

Splav Ipľa - Bušince

Splavovať rieku Ipeľ bude pre teba nevšedným vodáckym zážitkom.

IPEĽ

Splavuj-Ipel-splavujipel_sk-18_FHD

Pokojnou vodou Ipľa od Holiše po Kalondu

Vydaj sa splaviť rieku Ipeľ ako správny vodák.

Mohlo by vás tiež zaujímať

Slnko svieti, voda láka, tak sa vydaj spoznať kraj Za horami, za dolami po riekach Hron, Ipeľ alebo Muránka. Nohy si oddýchnu a na rukách sa po výlete objavia pekne vypracované svaly. Splavovanie patrí k čoraz vyhľadávanejším dobrodružným zážitkom pre celé rodiny. Už si len vybrať a hurááá na vodu!

Hron

Splav Hrona

Splav Hrona patrí k najkrajším vodáckym zážitkom. Je vhodný pre všetky vekové kategórie. V strednej Európe ide zrejme o poslednú rieku, ktorá je splavná od prameňa až po ústie.

Ipeľ

Splav Ipľa

Na vodákov čakajú meandre, nádherné prírodné scenérie, rozprávkové lužné lesy a lúky, na ktorých chýbajú už len tancujúce víly. Príroda v okolí riečky je rozmanitá a plná vzácnej fauny a flóry.

Muránka

Splav Muránky

Splav Muránky je ideálnym vodáckym začiatkom. Neskúsení kajakári či rodiny s deťmi, ktorí majú minimálne alebo žiadne skúsenosti so splavovaním zaručene ocenia pokojnú hladinu rieky.