NA ZJAZDOVKU

Vylyžuj sa do sýtosti

S lyžami na svah

Vychutnajte si zimu v našom kraji na lyžiach. Nadšencov lyžovania, snowboardovania, sánkovačiek aj guľovačiek čaká akčné obdobie obľúbených zimných radovánok. Krásna príroda, zasnežené kopce, moderné lyžiarske strediská a upravené zjazdovky pozývajú na návštevu svojich hostí aj v Banskobystrickom kraji.

 

Stredné Slovensko, Horehronie aj Podpoľanie sú pre dokonalú zimnú lyžovačku ako stvorené. S lyžami na svah sa môžete vybrať do viacerých lyžiarskych stredísk, ktoré splnia vaše predstavy skvelej lyžovačky. A dôvody, pre ktoré sa sem oplatí prísť, si nájdu aj nelyžiari.

Donovaly zima

Región Stredné Slovensko

Nadšenci klasického lyžovania, ktorí zavítajú na Stredné Slovensko, si určite vyberú klasické tutovky – lyžiarske strediská Park SNOW Donovaly, Skalka Arena, Lyžiarske stredisko Šachtičky či SKI Králiky. Tí, ktorí majú radi menšie a komornejšie lyžovanie, si parádne zalyžujú v strediskách Selce Čachovo, Skicentrum Tajov, Ski Strelníky alebo Podkonice – Pleše.

PARK SNOW Donovaly

Vari najobľúbenejšou v regióne, čo sa týka počtu lyžiarov aj možností lyžovania, je lyžovačka na Donovaloch. Moderné prepravné zariadenia, kombinovaná 6-sedačková lanovka s 8-miestnou kabínou TELEMIX Nová hoľa, 4-sedačka Buly Expres Záhradište, 14 vlekov a 19 zjazdových tratí – to je PARK SNOW Donovaly vrátane PATTY SKI Funparku s animačným programom pre deti.

GPS: 48°52’44.3″N 19°14’05.5″E

Nízke Tatry, Veľká Fatra

Skalka Arena

Horské stredisko Skalka Arena v Kremnických vrchoch ponúka viac ako 5 km kvalitne upravovaných zjazdových tratí aj pre náročnejších lyžiarov, čím patrí medzi TOP lyžiarske strediská stredného Slovenska. Na Skalku si môžete zobrať aj taxík v podobe pohodlného skibusu.

GPS: 48°44’23.1″N 18°59’20.2″E

Kremnické vrchy

SKI Králiky

Pre rodiny s deťmi je výborná lyžovačka v lyžiarskom stredisku SKI Králiky – 4 zjazdovky ľahkej obťažnosti v krásnej prírodnej scenérii Kremnických vrchov a len 10 km od Banskej Bystrice.

GPS: 48°44’14.4″N 19°01’10.6″E

Kremnické vrchy

Šachtičky

Pre rekreačné aj profesionálne lyžovanie je vhodné lyžiarske stredisko Šachtičky, najbližšie pri Banskej Bystrici, kde môžu návštevníci brázdiť svahy na 7 tratiach rôznych náročností so 4 vlekmi a 2 vlekmi pre tých najmenších lyžiarov. Stredisko umožňuje zimné radovánky aj snowboardistom. Do tohto strediska vás pohodlne a bezpečne dopraví pravidelný skibus.

GPS: 48°48’16.8″N 19°08’57.9″E

Starohorské vrchy

Región Podpoľanie

S tradíciami úzko spojené Podpoľanie má veľmi priaznivé podmienky pre prívržencov zimných radovánok. Na svahoch môžu lyžiari brázdiť viac ako 5 km zasnežených lyžiarskych zjazdoviek a zároveň obdivovať prírodu pod Poľanou. Na svoje si prídu začiatočníci, pokročilejší lyžiari aj rodiny s deťmi v komornejšej atmosfére.

SKI CENTRUM KOŠÚTKA

Jedinečné panoramatické výhľady na Hriňovské lazy si okrem parádnej lyžovačky užijete v stredisku SKI CENTRUM KOŠÚTKA v bezprostrednej blízkosti mesta Hriňová. 4 zjazdovky, 4 vleky a nekonečné lano pre najmenších patria k základnému vybaveniu strediska pre milovníkov zjazdového lyžovania. Pre adrenalínových nadšencov je určený SnowPark so skokmi, railmi a inými prekážkami.

GPS: 48°33’41.3″N 19°31’58.4″E

Veporské vrchy

Kočanda – Látky

Na okraji malebnej podpolianskej dediny Látky sa nachádza stredisko pre priateľov lyžovania – KOČANDA. Malé lyžiarske stredisko si budú pochvaľovať rodiny s deťmi a lyžiari začiatočníci, ktorí si tu užijú príjemnú lyžovačku na trati dlhej 700 m vybavenej 2 vlekmi.

GPS: 48°35’08.0″N 19°38’35.8″E

Veporské vrchy

Zerrenpach – Látky

Areál hotela ZERRENPACH Látky rád privíta milovníkov zjazdového lyžovania vo svojom rodinnom lyžiarskom stredisku. Na perfektne upravované svahy rôznych stupňov náročnosti vyvezú návštevníkov 2 lyžiarske vleky s dĺžkou 1,2 km. K ďalšiemu vybaveniu strediska patrí lanový detský vlek aj nočné lyžovanie.

GPS: 48°35’48.1″N 19°39’38.8″E

Veporské vrchy

Skicentrum Kokava-Línia

Malé lyžiarske stredisko Skicentrum KOKAVA – LÍNIA s 5 lyžiarskymi vlekmi a 1 detským lanovým vlekom je synonymom príjemnej a nenáročnej lyžovačky pre začiatočníkov, ale aj pokročilých lyžiarov. Mimoriadne sa hodí pre rodiny s deťmi. Stredisko nájdete 11 km od Kokavy nad Rimavicou v pokojnom prostredí Stolických vrchov.

GPS: 48°48’16.8″N 19°08’57.9″E

Stolické vrchy

Región Horehronie

Nízke Tatry, ktoré sa tiahnu Horehroním, sú rajom pre zimné športy a obľúbenou zimnou dovolenkovou destináciou v našom kraji. Niet divu, že sa tu nachádza aj najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku so špičkovými podmienkami pre zimné športy a nekonečnými možnosťami zábavy na oboch stranách Chopku.

 

Výborne upravené zjazdovky rôznych stupňov náročnosti, moderný zasnežovací systém s garanciou snehu 5 mesiacov v roku a dychberúce panoramatické výhľady sa postarajú o úžasnú lyžovačku pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov i pre organizáciu pretekov svetovej úrovne.

Jasná Nízke Tatry

Jasná Nízke Tatry – to je najväčšia lyžiarska aréna s vynikajúcimi podmienkami pre zimné športy na severnej aj južnej strane Chopku (2024 m.n.m.). Stredisko so 40 zjazdovkami s dĺžkou 45 780 m, so všetkými stupňami náročnosti a umelým zasnežovaním, so snowparkom, s freeride zónami, vrátane večerného lyžovania poskytuje nekonečné možnosti zábavy aj aktívneho oddychu pre všetky vekové kategórie.

GPS: 48°56’36.8″N 19°35’24.7″E

Nízke Tatry

MÝTO SKI & BIKE

Lyžiarske stredisko SKI & BIKE v Mýte pod Ďumbierom s ponukou perfektne upravovaných tratí pre začiatočníkov aj skúsenejších lyžiarov s celkovou dĺžkou 4 600 m, sedačkovou lanovkou a 5 vlekmi poskytuje ideálne podmienky pre výbornú lyžovačku v lone prekrásnej horehronskej prírody.

GPS: 48°50’44.6″N 19°37’15.2″E

Nízke Tatry

SKI Tále

Ideálne lyžiarske stredisko pre rodiny s deťmi, ale aj skúsenejších lyžiarov – Ski Tále sa postará o perfektnú lyžovačku na ľahkých až stredne ťažkých zjazdovkách s celkovou dĺžkou 2 700 m. 6 vlekov vyvezie na svah až 4 110 osôb každú hodinu. Na svoje si prídu aj nelyžiari, ktorí môžu využiť upravované bežecké trate s dĺžkou 6 km priamo v areáli SKI Tále.

GPS: 48°52’04.0″N 19°35’36.0″E

Nízke Tatry

SKI Telgárt

Výbornú lyžovačku pre nadšencov zjazdového lyžovania, freeridového lyžovania aj pre snowboarding objavíte v lyžiarskom areáli SKI Telgárt v tesnej blízkosti obce Telgárt a priamo pod úpätím Kráľovej hole. Upravované trate pre začiatočníkov aj pokročilých lyžiarov s dĺžkou 6,5 km a 3 neupravované freeride zóny v lesnej časti strediska môžu návštevníci využívať, pokiaľ ich to bude baviť a prinášať im zábavu.

GPS: 48°51’00.5″N 20°12’13.9″E

Nízke Tatry

Región GRON

Poloha regiónu Gron v povodí stredného toku Hrona zaručuje výborné podmienky pre milovníkov zimnej pešej turistiky. Prechádzky zimnou prírodou v Pokútskej doline, turistika na vrch Vtáčnik alebo Hulín, za zaniknutými hradmi Breznica a Teplica poskytujú dostatok možností pre aktívny oddych. Klasické zimné radovánky zažijú lyžiari na svahoch strediska SKI Drozdovo.

SKI Drozdovo

Menšie lyžiarske stredisko SKI Drozdovo sa nachádza na úpätí Pohronského Inovca asi 10 km od Novej Bane. Stredisko rodinného charakteru poskytuje návštevníkom lyžovačku na 3 zjazdových tratiach s vlekmi a s celkovou dĺžkou 2,5 km. K štandardným službám strediska patrí aj technické zasnežovanie, večerné lyžovanie a lyžiarska škola.

GPS: 48°25’42.5″N 18°33’13.6″E

Pohronský Inovec

Akčná zima

Do kraja Za horami, za dolami, zima zavítala. Tak prečo sedieť doma. Hurááá na lyže, bežky či sánky! Šport, zábava ale aj vytúžený relax vám pomôže načerpať novú silu v dnešnom uponáhľanom svete.

ČO ZAŽIŤ

Zimné inšpirácie

Či na bežky, na svah, na korčule, alebo sa len tak túlať zimnou krajinou…. Možností je veľa pre každého, nezáleží na tom či si športovec alebo nováčik…

NA BEŽKY

Aktívne pre radosť a zdravie

Bežecké lyžovanie neustále naberá na svojej popularite a obľube. V kraji Za horami, za dolami  si tento príjemný šport užijete dosýta.

NA ZJAZDOVKU

Vylyžuj sa do sýtosti

Kvalitne upravené zjazdovky a bežkárske trate, snowboardové arény, lyžiarske školy a škôlky, požičovne výstroja či nočné lyžovanie.

SKIBUSY

Komfortne a ekologicky

Nechajte sa počas celej zimnej sezóny odviezť skibusmi do našich lyžiarskych stredísk, za tými najkrajšími zimnými zážitkami.

Mohlo by Vás zaujímať

Akčná zima

AKČNÁ ZIMA

Vychutnajte si zimu v našom kraji plnými dúškami. Na lyžiach, bežkách, saniach alebo hor sa na skialp.

Interaktívna mapa

Tipy na výlety

Inšpirujte sa, kam sa vybrať na výlet. Objavujte a spoznávajte rozprávkový kraj Za horami, za dolami.

Regionálne pulty

Jedinečné REGIONÁLNE produkty

Objavte jedinečné produkty vyrobené v regiónoch kraja s hrdým označením značky kvality "Regionálny produkt".

E-shop

Za horami za dolami
E-shop

Za zážitkami v kraji Za horami za dolami sa vybavte štýlovými doplnkami, ktoré si všimne každý.